parvaneha
02 اسفند 1401 - 14:17

جشن احسان و نیکوکاری در استان بوشهر برگزار می‌شود

بوشهر- مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: جشن احسان و نیکوکاری در استان بوشهر در آستانه فرا رسیدن سال نو با شعار عیدی برای همه از ۱۴ اسفند ماه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا میری صبح سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هر ساله در آستانه عید نوروز کمیته امداد برای کمک به مایحتاج ضروری خانوارها اقدام به برگزاری جشن نیکوکاری می‌کند.

وی اضافه کرد: این جشن همزمان با سراسر کشور در روز احسان و نیکوکاری و باهدف جمع‌آوری کمک‌های مردمی و تأمین پوشاک و ملزومات خانوارهای نیازمند بخصوص دانش آموزان با شعار «عیدی برای همه» برگزار می‌شود.

میری به زمان و مکان برگزاری جشن نیکوکاری اشاره کرد و گفت: این جشن با همکاری صدا و سیما، آموزش و پرورش، بسیج، مساجد و مصلی‌های نماز جمعه و بیش از ۲۰۰ مرکز نیکوکاری فعال از روز ۱۴ اسفند ماه همزمان با سراسر کشور در استان برگزار می‌شود.

آمادگی مراکز نیکوکاری

مدیرکل کمیته امداد استان همچنین بیان کرد: مراکز نیکوکاری و ادارات کمیته امداد در سراسر استان آمادگی دریافت کمک‌ها و نذورات هم استانی را دارند و خیران و نیکوکاران می‌توانند کمک‌های کالایی خود را به دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکار در سراسر استان بسپارند تا در آستانه سال نو در اختیار نیازمندان هم استانی قرار گیرد.

محمدرضا میری به روش‌های جمع آوری کمک‌های مردمی اشاره کرد و گفت: مردم نیکوکار هم استانی برای پرداخت کمک‌های خود می‌توانند از طریق کد دستوری وجه مورد نظر خود را پرداخت کنند و یا اینکه از طریق پرداخت به حساب کمیته امداد امام خمینی (ره) در این جشن شرکت کنند.

۴۰ هزار خانوار تحت پوشش است

میری اظهار داشت: در سال گذشته مردم خیر و نیکوکار هم استانی با اهدا ۲۴۵ میلیارد ریال در قالب کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود در جشن نیکوکاری مشارکت کرده اند و پیش بینی می‌شود با همت مردم نوع دوست و نیکوکار استان این رقم افزایش چشمگیری نسبت به سال گذشته داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون حدود ۴۰ هزار خانوار با جمعیتی بالغ بر ۸۲ هزار نفر در استان بوشهر تحت حمایت کمیته امداد هستند که در طول سال از خدمات متنوع این نهاد و همچنین کمک‌های خیران و نیکوکاران بهره مند می‌شوند.
انتهای پیام

منبع: مهر
شناسه خبر: 1048167