parvaneha
12 آذر 1401 - 10:34

مشارکت ۱۷۶ میلیارد تومانی نیکوکاران یزدی در ۶۰ طرح‌ خیرخواهانه

یزد- مدیرکل کمیته امداد استان یزد از مشارکت ۱۷۶ میلیارد تومانی نیکوکاران استان یزد در کمک به نیازمندان خبر داد.

محمد شجاعان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: نیکوکاران استان یزد از ابتدای سال جاری تا پایان مهر ماه، بالغ بر ۱۷۶ میلیارد تومان در قالب طرح‌های خیرخواهانه به نیازمندان کمک کردند.

وی عنوان کرد: کمیته امداد استان یزد برای تأمین نیازهای مختلف جامعه هدف تحت حمایت حدود ۶٠ طرح مشارکتی را در حال اجرا دارد.

شجاعان با بیان اینکه طرح‌های مشارکتی این نهاد مبتنی بر نیاز محرومان است افزود: مردم نیکوکار استان یزد با مشارکت در طرح‌های مختلف این نهاد همچون صدقات، طرح اکرام ایتام، محسنین (کمک به فرزندان نیازمند غیر یتیم)، رضوان (تأمین مسکن نیازمندان)، کوثر (کمک به ازدواج نیازمندان) در تامین نیاز محرومان با کمیته امداد استان یزد همراهی می‌کنند.

وی از دیگر طرح‌های مشارکتی به ماعون (کمک به اشتغال نیازمندان)، شوق زیارت (اعزام مددجویان به اردوهای زیارتی)، احسان حسینی (اطعام محرومان در ماه محرم)، همیان مولا، نذر و قربانی، یاسین (کمک به تحصیل دانش آموزان نیازمند)، اطعام، جشن عاطفه‌ها، جشن نیکوکاری، احسان دانش‌آموز، برکت (اختصاص بخشی از حقوق کارمندان و کارگران برای محرومان)، شفا (کمک به درمان نیازمندان)، هم‌سفره (کمک به رفع سوءتغذیه کودکان)، هبه (تأمین لوازم ضروری زندگی نیازمندان)، عقیقه، رحمت (کمک به آزادی زندانیان آبرومند جرائم غیر عمد)، مفتاح الجنه (سرکشی خیران و مسئولان از منازل مددجویان تحت حمایت)، زکات، کفاره و فطریه اشاره کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد با بیان اینکه ترویج و احیای فرهنگ احسان و نیکوکاری و اکرام ایتام و نشر سنت‌های حسنه اسلامی از جمله سیاست‌های مهم این نهاد است، گفت: مردم نیکوکار استان یزد طی هفت ماهه نخست امسال با مشارکت در طرح‌های خیرخواهانه این نهاد ۱۷۶ میلیارد و ۶۸۹ میلیون تومان به نیازمندان کمک کردند.

وی یادآور شد: کمک‌های اهدایی در همان محل جمع‌آوری‌شده برای رفع نیاز محرومان و مددجویان منطقه هزینه می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 894479